Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie NewsówPiątek, Kwiecień 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 17
Najnowszy Użytkownik: Siemanoooo
FAQ: Rekordy
Ciekawostki

* W pierwszych 6 odcinkach, 1 etapie i finale było po 8 pytań, a w kolejnych 202 odcinkach (od 7. do 208.) było po 6 pytań.


* Drużyna Arcymistrzów była niezwyciężona w 23 turniejach, wygrała 274 600 zł (w tym kilkakrotnie 5 000 zł i 10 000 zł z czarnej skrzynki), a ponadto z czarnej skrzynki wygrali: 2 złotówki, 2 ogórki kiszone (jeden odkupiony za 1 800 zł od drużyny niebieskich) i 7 samochodów osobowych. Skład drużyny Arcymistrzów: Dariusz Dyda (kapitan), Jerzy Miklasiński (najczęściej przegrywał w pojedynku jeden na jednego), Jakub Grudzień i Bartłomiej Rzepa. Drużyna grała w odcinkach od 62. do 84.


* Na początku emisji programu pod koniec odcinka, gdy Mistrzowie żegnali się z programem, przedstawiano krótki reportaż, w którym przedstawiono ich wcześniejsze gry.


* W pierwszym etapie pojawiało się pole podpowiedź. Jednak w jednym z programów w rundzie finałowej, podczas pierwszego pytania na kole była widoczna ta kategoria.


* Największa wylicytowana podpowiedź została kupiona za 3000 zł.


* 5 razy w pierwszej rundzie zdarzył się remis, 4-krotnie rozstrzygano ją pojedynkiem " Jeden na jednego", raz dodatkowym pytaniem (ponieważ wówczas były 3 drużyny). W jednym z odcinków (164) przeprowadzono pojedynek Jeden na Jednego Prowadzący zadał pytanie, lecz nikt nie zgłosił się do odpowiedzi w regulaminowym czasie oczekiwania. Tak więc 2 zawodników siadło na ławce rezerwowych. Z braku specjalnie wyznaczonych miejsc, zasiedli przy stoliku drużyny która odpadła. Potem znów rozegrano pojedynek, który miał identyczny koniec jak poprzedni. Następni dwaj zawodnicy musieli zasiąść przy zwolnionym stoliku. W trakcie trzeciej odsłony pojedynku, minął czas antenowy programu. Grę kontynuowano w następnym odcinku (165). No i wreszcie jakaś drużyna przeszła do 2 rundy. Tak więc w 2 programach rozegrano 1. rundę i finał (ponieważ dogrywka nie przyniosła wówczas rezultatu), tak więc dokończono ją i zagrano finał.


* W jednym z odcinków, podczas finału, padło pytanie, w którym aż dwie odpowiedzi były prawdziwe. Prowadzący, dowiedziawszy się o tym, zmienił pytanie na inne.


* W czarnej skrzyni również dochodziło do niespodzianek. Raz były 4 kluczyki, innym razem 4 motocykle Harley Davidson. Czasami nie było koperty w ogóle, a największą liczbą kopert było 6.


* W jednym z odcinków, po zadaniu przez prowadzącego pytania, doszło do podpowiedzi ze strony widowni i w konsekwencji sporów wśród publiczności. Również wtedy pytanie zostało zmienione.


* Czasami za 1 pytanie pula wynosiła ponad 20 000 zł. Największa pula wyniosła 22 000 zł. Było to w odcinku 204.


* W dwóch odcinkach podczas licytacji dwóch kapitanów krzyknęło równocześnie, wówczas jej losy rozstrzygnięto rzutem monetą.


* Największą wygraną w jednym programie było 27 100 zł. Było to w odcinku 202.


* Nie było w ogóle odcinka, w którym większość uczestników stanowiłyby kobiety. Tylko kilkakrotnie zdarzyło się, że drużyna składała się wyłącznie z kobiet.


* W III sezonie pojawił się "Turniej Miast" - skład każdej z drużyn stanowili studenci z danego miasta. Dawniej (do II sezonu) nie stosowano tej reguły.


* Najwyższa kara za pasywność w licytacji wyniosła 10 000 zł (odc. 165), najniższa 2x po 500 zł. Najwyższą karę nałożono za brak udziału w licytacji czarnej skrzynki, była dwukrotnością kwoty, jaką zaoferowała drużyna mistrzów.


* W odcinkach 192-203 (edycji studenckiej) było wykorzystywane nowe studio, kiedy powrócono do starej formuły zaczęto ponownie wykorzystywać starą scenografię.


* W jednym z odcinków z widowni padła podpowiedź, będąca poprawną odpowiedzią na pytanie. Po zgłoszeniu tego incydentu przez mistrzów i sprawdzeniu materiału, prowadzący proponował zamianę pytania. Kapitan drużyny tłumaczył się, że nie usłyszał podpowiedzi i zrezygnował z pytania, gdyż uznał, że byłoby to przyznanie się do winy. Mistrzowie po naradzie postanowili zrezygnować z mistrzostwa, gdyż uznali, że to byłoby niehonorowe przyjąć zwycięstwo po kapitulacji przeciwników.


* Największą pomyłką kupna czarnej skrzyni była sytuacja, gdy drużyna zielonych w odcinku 70 kupiła ją za 9200 złotych. Drużyna Arcymistrzów mogła ją odkupić za 1800 złotych, jednak zrezygnowała. Była w niej złotówka.


* Ostatnią drużyną mistrzów w historii programu byli studenci prawa z Wrocławia. Skład drużyny: Eligiusz Lewandowski (kapitan), Dominik Sowula, Michał Szczudło i Adam Sozański.


* W 15. programach wygrali 224 701 zł i samochód osobowy.


* W 161 odcinku udział wzięło aż sześć drużyn. Było tak dlatego, ponieważ drużyna niebieskich przegrała z drużyną mistrzów już w pierwszym pytaniu w finale. Jako, iż dopiero to była połowa przewidywanego czasu trwania programu, zagrały kolejne trzy drużyny - jednak kontynuację ich gry przedstawiono w kolejnym odcinku.


* Najniższa wygrana w historii teleturnieju po ostatnim pytaniu w finale to 300 złotych. Stało się to w odcinku 143.
Najdroższa czarna skrzynia została kupiona za 10400 złotych przez drużynę mistrzów w 56 odcinku. Było tam wówczas 15 000 złotych.


* Najdroższa podpowiedź w historii teleturnieju kosztowała 4600 złotych.


* Pierwsza w historii czarna skrzynka padła w odcinku szóstym. Została wykupiona za 2 200 zł przez mistrzów, a zawierała ona 10 000 złotych.


* W jednym z odcinków zdarzyło się, że w 1.etapie gry zadano 7 pytań zamiast sześciu (stało się tak, ponieważ 2 drużyny miały równą sumę pieniędzy).


* W jednym z odcinków zdarzyło się, że drużyna mistrzów wystąpiła w 3-osobowym składzie. Ta nietypowa sytuacja miała związek z wyjazdem kapitana drużyny do Gruzji, jednak w tym odcinku mistrzowie przegrali.


* Kilkakrotnie w historii programu zdarzyło się, że 1.etap bądź finał kończył się wcześniej niż zakładano lub w przypadku 1.etapu jedna z drużyn wcześniej kończyła grę mimo, że miała jakieś pieniądze na koncie, powodem było zbyt mało pieniędzy (100 lub 200 zł).


* Najwyższa kwota dorzucona do puli w ostatnim finałowym pytaniu to 10 000 zł, było tak w ostatnim 208.odcinku przed pytaniem z kategorii "Rozmaitości ze świata".


* Pierwszą wylosowaną kategorią w historii teleturnieju była "Astronomia", a ostatnią "Rozmaitości ze świata".


* W jednym odcinku prowadzący podczas finału po pojedynku "Jeden na jednego" dopisał 300 zł do konta żółtych (wcześniej zostali bankrutami), miało to pomóc drużynie walczyć o pulę, jednak w następnym pytaniu im się nie udało, a mistrzowie przeszli do następnego programu, żółci wygrali wówczas 100 zł.


* Ostatnim pytaniem zadanym w programie było: "Jaką nazwę nosi zaprezentowany instrument?" Chodziło o Cytrę. Ostatni mistrzowie wygrali wówczas 17400 zł.


* Prawdopodobnie fakt zdjęcia Awantury z anteny był do końca nieznany, na co wskazuje zachęcanie widzów do wysyłania SMS-ów ze zgłoszeniami udziału przez prowadzącego podczas ostatniego, 208-go odcinka.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Spyro
29/12/2012 19:09
http://spikeria.pl/room/a
wantura_o_kase << pokój na krórym będziemy się spotykać


Spyro
26/12/2012 14:46
będziemy na spikerii grać smiley już mamy mistrza smiley

Styl3dd
26/12/2012 13:41
albo na konfe w gg

Spyro
26/12/2012 13:39
chyba będzie lepiej jak na shoutboxie bedzie sie pisac

Adaptation by Spyro 2013

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie